Autor chat
Subiect Biblioteca Judeţeană "Petre Dulfu " Baia Mare
Chirovici, Eugen Ovidiu chat
proiecte educaţionale chat
Note Premii speciale - eseuri: Vlad Văidean, cl. a X-a A, Liceul de Artă - pentru "La broasca leşinata "; Vlad Văidean, cl. a X-a A, Liceul de Artă - pentru "A doua moarte ".
Locul I Eseu: Vlad Văidean, cl. a X-a A, Liceul de Artă.
101 __ $arum
102 __ $aRO
200 __ $a"Să ne cunoaştem scriitorii contemporani ": Proiect coordonat de Biblioteca Judeţeană "Petre Dulfu " Baia Mare $bRevistă $fCorina Şandor
210 __ $d2009/00/00
299 __ $a"Să ne cunoaştem scriitorii contemporani ": Proiect coordonat de Biblioteca Judeţeană "Petre Dulfu " Baia Mare [Revistă]
300 __ $aPremii speciale - eseuri: Vlad Văidean, cl. a X-a A, Liceul de Artă - pentru "La broasca leşinata "; Vlad Văidean, cl. a X-a A, Liceul de Artă - pentru "A doua moarte ".
300 __ $aPremii - alt final - "La broasca leşinată ": Locul I: Vlad Văidean, cl. a X-a A, Liceul de Artă; Locul II: Ancuţa Costin, cl. a X-a A, Liceul de Artă; Locul III: Sonia Elena Roman, cl. a X-a H, Colegiul Naţional "Gheorghe Şincai ".
300 __ $aPremii - alt final - "A doua moarte ": Locul I: Amalia Lupu, cl. a X-a C, Colegiul Naţional "Mihai Eminescu "; Locul II: Lucian Ziman, cl. a X-a D, Liceul Teoretic "Emil Racoviţă "; Locul III: Bianca Laura Oltean, cl. a X-a C, Colegiul Naţional "Vasile Lucaciu ".
300 __ $aLocul I Eseu: Vlad Văidean, cl. a X-a A, Liceul de Artă.
463 __ $tBibliotheca Septentrionalis : revista Bibliotecii Judeţene „Petre Dulfu" Baia Mare
600 __ $aArdelean, Teodor $aCrăciun, Marius $aGlodean, Dana $aIonescu, Diana (MM) $aMureşan, Ioan (prof.) $aNemeş Bota, Cristina $aPop, Delia $aŞandor, Corina $aVişovan, Maria
604 __ $tSă ne cunoaştem scriitorii contemporani : Eugen Ovidiu Chirovici $yBaia Mare
606 __ $aBiblioteca Judeţeană "Petre Dulfu " Baia Mare