> > Cerc de engleza pentru clasele V - VIII
Locul desfăşurăriiSala "Mircea Pop"
OrganizatoriSpan Corina
ParteneriIonuţ Sabo
AdresabilitateȘcolari (5-10)
Nr. participanţi29
Categorie activitateCurs
Tip activitateActivitate cultural-educativă

Sumar [Română]

Cerc „After School” În data de 28 septembrie, în Sala de Conferiţe, a avut loc deschiderea cercului „After School”, coordonat de Ionuţ Sabo, preşedintele Asociaţiei Team For Youth, asociaţie ce-şi asumă misiunea de a folosi metode nonformale în educarea copiilor şi tinerilor din comunitate. Cercul se va desfăşura pe parcursul unui an şcolar în fiecare zi de luni, joi şi vineri a săptămânii şi va cuprinde activităţi diverse cu voluntari vorbitori de limba engleză, din afara ţării,. Aceştia vor încerca prin joc, conversaţie şi invitaţi surpriză să-i ajute pe copii să-şi fixeze cunoştinţele de limba engleză. Categoria de vârstă cuprinsă în proiect a fost între 7 şi 12 ani iar numărul grupei de 30 de copii.

Comentarii